PRASA O ARTURZE

 

Zdecydowałem się kandydować, bo w Polsce nie ma demokracji. Nie ma demokracji, bo partie wciąż się biją i tworzą dla siebie regulamin, który sprawia, że głosowania są niedemokratyczne – mówił Artur Głowacki w rozmowie z portalem asta24.pl . Nie należy do żadnej partii. Wcześniej kandydował na burmistrza Wałcza i prezydenta Gdańska.

Kim jest kandydat?
Na swojej stronie internetowej kandydat podaje jedynie, że jest przedsiębiorcą. Więcej informacji ma się tam pojawić po rejestracji bezpartyjnego komitetu Artura Głowackiego.

– Z tego, co wiem, Głowacki przed laty był w wojsku, potem prowadził salon jubilerski i biuro podróży. Aktualnie opiekuje się osobami starszymi w Niemczech – wylicza znawca lokalnej sceny politycznej z Wałcza, który poprosił o anonimowość. – Oczywiście fajnie byłoby, gdyby mieszkaniec Wałcza został prezydentem Polski, ale choć Artur Głowacki ma wysokie ambicje, to trochę buja w obłokach.

Głowacki nie publikuje swojego programu, ale zapowiada: “Najprawdopodobniej wielki znak stop dla Unii Europejskiej, która doprowadza biedniejsze kraje w stan wielkiego uzależnienia od Niemiec, co godzi w Polską rację stanu, wynarodowienie, upadek kultury, rozbicie rodzin, zniesławienie Kościoła, a także wiąże grupy dokonujące przestępstw gospodarczych i rozbudowuje administrację policji bez wymaganych środków zabezpieczenia finansowego i logistyki”.

“Precz z Tuskiem”
Artur Głowacki nie szczędzi też negatywnych słów politykom, zwłaszcza z Platformy Obywatelskiej. Zarzuca partii m.in., że “rozpieprzyła” polską armię. Na jego stronie internetowej można przeczytać, iż “Niemcy to państwo znienawidzone przez Polaków”, a krajowi politycy powinni się wstydzić, ponieważ doprowadzili do tego, że “polityka zagraniczna Polski nie jest brana pod uwagę, a co za tym idzie Polska jest tylko zapleczem gospodarczym krajów z grupy agresji wobec ludzkości, jak Stany Zjednoczone, Niemcy i Anglia”.

Na razie Artur Głowacki potrzebuje tysiąca podpisów, by zarejestrować swój komitet wyborczy (do 16 marca), później będzie musiał zdobyć 100 tys. podpisów i dopiero wtedy zostanie zarejestrowany jak oficjalny kandydat na prezydenta Polski (do 26 marca).

“Wyborczej” nie udało się skontaktować z kandydatem.

***
Chcesz wiedzieć, czym żyje Szczecin? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!
Ten artykuł jest dostępny w ramach bezpłatnego limitu
Chcesz czytać więcej?

Skorzystaj ze świątecznej promocji: tylko 9,90 zł zamiast 29,90 zł za 4 tygodnie dostępu w Pakiecie Premium. Przez 12 tygodni oszczędzasz 60 zł.
Czytaj artykuły w całości, na których Ci zależy.

Skorzystaj
ZALOGUJ SIĘ KONTAKT
INNE

Ludzie i ptaki są bardzo podobni. To, o czym debatujemy, w przyrodzie już dawno było i wciąż jest

Arcybiskup Andrzej Dzięga na Boże Narodzenie napisał do księży o “naciskach segregacyjnych”

Solidarność człowieka aktywnego to nie to samo, co Ewangelia bezobjawowa PiS i korporacyjna lojalność biskupów

Co zostało z jednego z najbardziej tajemniczych kościołów Szczecina. Jego patronem był św. Mikołaj

Skarb pod choinką. Są zdjęcia z budowy hitlerowskiej fabryki benzyny syntetycznej w Policach koło Szczecina

Dostatni: Tyle nas, ile w drugich. Lękam się swojego sumienia, swoich myśli, które po pasterce w tę noc będą mnie usypiały
ZOBACZ TAKŻE

Zachodniopomorskie SLD chce dr Ogórek w Szczecinie dwukrotnie, ale zapotrzebowanie jest duże

Kandydat PSL na prezydenta RP: Polska nie spłaciła długu wobec mieszkańców tej ziemi
KOMENTARZE
4
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Zasady Komentowania w Serwisach Grupy Wyborcza.pl
Zaloguj się  
Skomentuj
Najnowsze Popularne
teodor_jeske_choinski_1
19.02.2015, 18:57
Z zamiłowania do prawdy, to powinien zostać matematykiem.
5
0
Odpowiedz
ajpitoajpi12
20.02.2015, 07:18
“…Głowacki przed laty był w wojsku, potem prowadził salon jubilerski i biuro podróży. Aktualnie opiekuje się osobami starszymi w Niemczech – ….” tuzy intelektualne wydalone przez wojsko maja tak wiele do zaoferowania…..półgłówkom skupionym wokół abw
2
0
Odpowiedz
mirellaglowacki27
20.02.2015, 19:45
dziękuję i zapraszam na stronę www.artur-glowacki.pl
1
0
Odpowiedz
kryjek
19.02.2015, 15:27
Popieram .. Pomóżmy mu zdobyć podpisy .
4
6
Odpowiedz
Więcej

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube